Wersja do druku

Aktualności

13-09-2016

Energa zaprasza na ENERGETAB 2016

Energa-Operator na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2016 będzie prezentowała technologię prac pod napięciem na liniach napowietrznych. Energa-Operator jest jedynym dystrybutorem w kraju, który potrafi wykonywać eksploatację linii napowietrznych bez wyłączeń na wszystkich poziomach napięć.

Technologia PPN stosowana w eksploatacji  linii napowietrznych przynosi nie tylko efekty ekonomiczne, jak zachowanie ciągłości dystrybucji, ograniczanie strat sieciowych, ale również

i ogromne korzyści ekologiczne. Warto pamiętać, że podczas niezbędnego wyłączania linii metodą tradycyjną następuje wzrost strat energii elektrycznej. Wynika ona ze wzrostu obciążenia linii sąsiednich. Straty te muszą być zrekompensowane dodatkową produkcją energii elektrycznej w elektrowniach konwencjonalnych, co wiąże się z dodatkową emisją do atmosfery produktów spalania węgla.

Energa-Operator jest jedynym dystrybutorem w kraju, który potrafi wykonywać eksploatację linii napowietrznych bez wyłączeń na wszystkich poziomach napięć. Prace na średnim napięciu wykonywane są przy użyciu podnośnika, a na 110 kV metodą na odległość.

Targi rozpoczynają się 13 września i potrwają do 15 września.  Będą im towarzyszyły konferencje, seminaria oraz najbardziej prestiżowy konkurs  o Puchar Ministra Energii „na szczególnie wyróżniający się produkt”.

Powrót do listy

Zobacz także

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.