Wersja do druku

Energa Mecenat

Energa Mecenat

Od początku działalności promujemy ważne dla nas, jak i lokalnych społeczności wartości – człowiek i radość życia.  W ramach programu ENERGA Mecenat wspieramy zarówno spektakularne przedsięwzięcia kulturalne, realizowane na skalę całego kraju, jak i te mniejsze, lecz ważne dla lokalnych społeczności: spektakle teatralne, festiwale, koncerty czy święta miast.

Wspieramy wydarzenia i ośrodki kulturalne

Przykładem mecenatu jest zaangażowanie w produkcję filmu Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Obraz opowiada o przełomowych wydarzeniach w historii współczesnej Polski, których symbolami na świecie stały się Lech Wałęsa i miasto Gdańsk. To właśnie silny związek z regionem, w którym prowadzimy działalność i waga poruszanego tematu, obok dorobku artystycznego Andrzeja Wajdy i znakomitej obsady filmu, zdecydowały o naszym udziale w tym przedsięwzięciu. Film prezentujący losy jednego z najwybitniejszych Polaków był kandydatem do Oskara - nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. W kinach film zgromadził ponad milionową widownię.

Obejmujemy patronatem wydarzenia kulturalne o charakterze lokalnym, które swoją rangą przyczyniają się do promocji regionu w wymiarze ogólnopolskim, jak również międzynarodowym. Od lat wspieramy gdański festiwal Solidarity of Arts, uznawany za największe widowisko jazzowe w Polsce, przyczyniając się do promocji instytucji kultury związanych z Trójmiastem i Pomorzem. Jesteśmy mecenasem słynnego Festiwalu Legend Rocka, który przyciąga w okolice Słupska miłośników muzyki rockowej nie tylko z Polski, ale i  ze świata. W ubiegłym roku koncert Carlosa Santany zgromadził w leśnym amfiteatrze Doliny Charlotty widownię liczącą 10 tysięcy osób. Wśród naszych partnerów jest także Blues Club, organizator najważniejszej i największej imprezy bluesowej w Trójmieście - Gdynia Blues Festiwal.

Od wielu lat współpracujemy z jednymi z najważniejszych instytucji w regionie tj. Polską Filharmonią Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot czy Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wspieramy również mniejsze, lokalne projekty kulturalne takie jak: Tryptyk Kaliski, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku czy Gala Światła i Energii w Grudziądzu. W ostatnich latach z naszej pomocy w ramach programu ENERGA Mecenat korzystają ośrodki kulturalne takie jak np.: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Kultury w Koszalinie. 

Tylko w tym roku, wspierając inicjatywy kulturalne i artystyczne przyczyniające się do promocji regionu, objęliśmy patronatem m.in.: Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza, Święto Nauki Gdańskiej, festiwal teatralny w Grudziądzu,  cykl koncertów artystyczno-edukacyjnych dla dzieci i rodziców „Wędrówki po pięciolinii” w Płocku czy koncert Filharmonii Kaliskiej Open Air Gala, której muzycy zdobyli prestiżową nagrodę Grammy, wraz z trzema tenorami.

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.