Wersja do druku

Obszary działalnościDziałalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Koncentruje się w trzech kluczowych obszarach biznesowych.

 


Segment Dystrybucji skupiający działalność polegającą na dystrybucji energii elektrycznej. Liderem segmentu jest spółka ENERGA-OPERATOR.

Segment Wytwarzania obejmujący głównie wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz działalność wytwórczą w elektrowniach konwencjonalnych i elektrociepłowniach, a także dystrybucję ciepła. Liderem segmentu jest spółka Energa Wytwarzanie.

Segment Sprzedaży, na który składa się działalność związana z obrotem energią elektryczną oraz obsługą klienta prowadzona jest przez spółki lidera segmentu Energa Obrót i Energa Obsługa i Sprzedaż oraz usługi oświetlenia ulicznego i drogowego świadczone przez spółkę Energa Oświetlenie

 

Działalność wspierająca trzy podstawowe segmenty działalności w Grupie jest skonsolidowana i zarządzana przez Energa SA.

Spółkami świadczącymi usługi wsparcia dla głównych segmentów działalności są przede wszystkim centra usług wspólnych świadczące usługi obsługi księgowej, kadrowo-płacowej, administracyjnej oraz wsparcia teleinformatycznego.

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.