Wersja do druku

Nagrody i wyróżnienia

Grupa Energa z certyfikatem potwierdzającym rejestrację w systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). Energa jest pierwszą grupą energetyczną w Polsce, która w całości przystąpiła do prestiżowej certyfikacji EMAS, potwierdzającej spełnienie najwyższych standardów ochrony środowiska. Jest to największa jak dotychczas rejestracja w EMAS w Polsce, obejmująca 10 spółek zatrudniających łącznie 5 tys. pracowników.

Energa SA laureatem Orłów Tygodnika „Wprost” 2016  na Pomorzu. Spółka otrzymała wyróżnienie w kategorii Firma z  najwyższym średnim zyskiem netto w województwie pomorskim w latach 2012-2014

Grupa Energa ponownie została wyróżniona Złotym Listkiem CSR. To już czwarte wyróżnienie w tym rankingu dla Grupy, a drugie z rzędu najwyższe.

Energa Obrót nagrodzona w konkursie „Liderzy Świata Energii” podczas Konferencji Energetycznej EuroPOWER.  Spółka otrzymała nagrodę Handlowiec Roku za Energa365 czyli innowacyjną ofertę sprzedażową i lojalizacyjną. Energa wprowadziła pierwszą w Polsce ofertę łączącą sprzedaż energii elektrycznej i usług technologicznych online. To efekt partnerskiej współpracy Grupy Energa z liderem branży nowych technologii – firmą Microsoft.

Akcje Energi kolejny raz weszły w skład indeksu RESPECT grupującego giełdowe spółki odpowiedzialne społecznie i zarządzane według najlepszych standardów.

Spółki Grupy Energa z certyfikatem ISO 14001:2004. Organizacja zajmująca się audytem i certyfikacją systemów zarządzania Bureau Veritas Certification, potwierdziła, że wprowadzony i stosowany w Grupie Energa System Zarządzania Środowiskowego spełnia wymagania normy ISO 14001:2004

Energa wyróżniona w dwóch kategoriach w konkursie na najlepszy raport roczny The Best Annual Report. Pierwsze wyróżnienie przyznane zostało przez Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. za duży progres w jakości sprawozdania z działalności, drugie było uhonorowaniem wysiłków Spółki w przygotowaniu internetowego raportu marketingowego, a jury nagrodziło spółkę za największy postęp w tym zakresie.

ENERGA Najlepszą Spółką Roku w konkursie CEE Capital Markets Awards.

Energa otrzymała Złoty Listek CSR Polityki 2015. Grupa Energa, jako jedyna firma energetyczna, zdobyła najwyższą nagrodę w czwartej edycji zestawienia firm, które w swojej działalności stosują zasady społecznej odpowiedzialności.  

ENERGA-Operator jest pierwszym polskim dystrybutorem energii elektrycznej, który dysponuje najnowszym potwierdzeniem, że zadziała sprawnie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Certyfikatu zgodności z normą ISO 22301:2012 udzielił spółce Lloyds Register Quality Assurance.

Energa Obrót potwierdziła stosowanie dobrych praktyk sprzedaży i została Certyfikowanym Sprzedawcą Energii.

Energa jedną z trzech najlepszych giełdowych spółek roku. 19 marca 2015 roku  otrzymała nagrodę Byki i Niedźwiedzie dla najlepszej spółki z indeksu mWIG40.

  

ENERGA SA otrzymała Perłę Polskiej Gospodarki w kategorii Perła Wielka  2014 przyznawaną przez magazyn ekonomiczny Polish Market - za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Grupa ENERGA  wyróżniona  była również w  2012 roku w kategorii Perły Wielkie  a w 2009 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Perły duże .


ENERGA została uhonorowana tytułem Lidera Bezpieczeństwa Narodowego RP 2014 w dowód uznania szczególnych zasług na rzecz bezpieczeństwa państwa. Wyróżnienie zostało przyznane przez zarządy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.


 


ENERGA znalazła się wśród liderów i została wyróżniona za największą wartość publicznej oferty akcji w 2013 roku. W trakcie uroczystej Gali „Podsumowanie Roku Giełdowego 2013”, GPW wyróżniła Emitentów, Członków Giełdy oraz Autoryzowanych Doradców, którzy w 2013 roku szczególnie przyczynili się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

 

 

Mirosław Bieliński, prezes zarządu Energa SA został Człowiekiem Roku 2014 w konkursie Liderzy Świata Energii. Jurorzy docenili wprowadzenie spółki  na giełdę i stałą poprawę wyników finansowych Grupy Energa. Nagrody w ramach konkursu Liderzy Świata Energii przyznawane są w czasie corocznej konferencji energetycznej EuroPOWER. Kapituła nagradza osobowości, przedsięwzięcia i przedsiębiorstwa mające pozytywny wpływ na rozwój sektora energetycznego w Polsce.

 


ENERGA SA wyróżniona w 15. edycji Giełdowej Spółki Roku 2014. Znalazła się na 3 miejscu w kategorii „Relacje Inwestorskie” oraz na 13 miejscu w ogólnym rankingu biorącym pod uwagę zbiorczo kompetencje Zarządów, jakość produktów i usług, relacje inwestorskie oraz perspektywy rozwoju spółek.

ENERGA po raz trzeci otrzymała tytuł Marki Wysokiej Reputacji PremiumBrand 2014 w badaniu, które jest największym projektem badawczym na polskim rynku, kompleksowo analizującym nastawienie konsumentów  i otoczenia biznesowego do poszczególnych marek.

Grupa
ENERGA laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Zielona Gospodarka za 2012 rok. Nagrodę - statuetkę z rąk prezydenta Bronisław Komorowskiego odebrał prezes spółki Mirosław Bieliński. W swoim przesłaniu Bronisław Komorowski podkreślił, że siła i znaczenie tej nagrody wynikają z coraz większego potencjału polskiej gospodarki, której wzrost jest wysoko oceniany przez europejskich partnerów Polski.

Grupa ENERGA otrzymała w 2013 r.  Nagrodę Specjalną Forum Ekonomicznego przyznawaną postaciom oraz instytucjom istotnie wpływającym na przyszłość Polski.  Grupę ENERGA doceniono za przeprowadzenie największej od ponad 2 lat oferty publicznej sprzedaży akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, której wartość wynosiła aż 2,4 mld zł.

Grupa ENERGA uhonorowana tytułem „Lider Informatyki 2012" w prestiżowym konkursie, który jest corocznie organizowany przez redakcję „Computerworld". Energa zwyciężyła w kategorii „Sektor użyteczności publicznej"

Znak Grupy ENERGA najbardziej udaną zmianą logotypu w Polsce. Miesięcznik „Press" opublikował ranking najlepszych rebrandingów polskich marek. Ranking powstał na podstawie ocen przedstawicieli 10 agencji brand designu


ENERGA otrzymała od dodatku do Rzeczpospolitej  "Rzecz o Biznesie" tytuł Solidny Pracodawca 2012

Tytuł Lidera Polskiego Biznesu  w  2010  otrzymali Grupa ENERGA oraz jej prezes Mirosław Bieliński.  Złotą statuetkę Business Centre Club spółka otrzymała za wyniki ekonomiczne, efektywną politykę inwestycyjną oraz pierwsze pełne wdrożenie na polskim rynku energetycznym kompleksowych zasad kreujących silną markę.

Mirosław Bieliński laureatem plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego" Top Menedżer 2010. Kapituła doceniła nie tylko dobre wyniki finansowe Grupy, ale także styl i sposób zarządzania, a zwłaszcza konsekwentne realizowanie strategii rozwoju, w szczególności w sferze inwestycji.

 

 


Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.