Wersja do druku

Program inwestycyjny

 

Grupa Energa w 2015 roku wydała na inwestycje 1,6 mld zł. Zgodnie z planem realizowane były projekty związane z rozbudową i modernizacją sieci dystrybucyjnej, a Grupa wydała na ten cel  1,1 mld zł.

Priorytetem w działalności dystrybucyjnej było w 2015 roku ograniczanie strat energii na jej przesyle oraz stała poprawa niezawodności zasilania, co wspiera bezpieczeństwo całego systemu elektroenergetycznego.

 

Cele te zostały osiągnięte w szczególności dzięki temu, że:

  • przyłączono 30 tys. nowych klientów,
  • wybudowano i zmodernizowano 4 383 km linii średniego oraz niskiego napięcia,
  • przyłączono do sieci 937 nowych źródeł OZE,
  • kontynuowano trzeci etap montażu inteligentnych liczników AMI - etap dotyczy instalacji 450 tys. liczników (pierwsze dostawy i montaże trzeciego etapu zaczęły się w listopadzie 2014 roku).

W Segmencie Wytwarzanie nakłady inwestycyjne wyniosły 392 mln zł i dotyczyły m.in. zadań związanych z poprawą sprawności jednego z bloków Elektrowni B w Ostrołęce oraz dostosowaniem urządzeń do restrykcyjnych regulacji unijnych.

Wydatki inwestycyjne związane były także z projektami rozwoju mocy wytwórczych w OZE: trwającą budową farmy wiatrowej Parsówek o mocy 26 MW oraz zakończoną w  październiku budową elektrowni fotowoltaicznej Czernikowo o mocy 4 MW.

 

        

Wieloletni Program Inwestycji Strategicznych

6 listopada 2014 roku Rada Nadzorcza zatwierdziła Wieloletni Plan Inwestycji Strategicznych Grupy ENERGA na lata 2014-2022 (WPIS), o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 41/2014. Dokument jest aktualizacją Programu Inwestycyjnego na lata 2013-2021, przekazanego do publicznej wiadomości raportem bieżącym z 13 września 2013 roku.

WPIS przewiduje łączne nakłady na inwestycje podstawowe i dodatkowe inwestycje rozwojowe w wysokości 18,2 mld zł.  

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.