Wersja do druku

Fundacja ENERGA

Fundacja ENERGA została powołana do życia w kwietniu 2009 roku decyzją Fundatora, którym jest Zarząd ENERGA SA. Naszym celem jest niesienie pomocy.

Przede wszystkim staramy się otaczać opieką chore dzieci. Wspieramy również ich opiekunów, placówki i instytucje działające na rzecz dzieci. Zdarza się, że nieszczęście dotyka pracowników naszej Grupy. Bardzo nam zależy, aby pracownicy Grupy wiedzieli, że nie są sami i że pomocy mogą szukać również w Fundacji ENERGA.

Aktualnie wystartowała VI edycja programu „Pomagaj z ENERGĄ” ciesząca się nieustającym zainteresowaniem pracowników Grupy Energa. W ubiegłej edycji programu udział wzięło 35 Spółek a 6617 pracowników oddało swoje głosy na organizacje pożytku publicznego. Dzięki Państwa aktywności nasza pomoc dociera do wielu potrzebujących. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Programu skontaktuj się z biurem Fundacji ENERGA - fundacja@energa.pl.

W wyniku zaangażowania pracowników w dotychczasowych edycjach naszego wspólnego programu wsparliśmy ponad 300 organizacji na łączna kwotę blisko 4 000 000 zł.

 

Fundacja ENERGA Organizacją Pożytku Publicznego

Rozliczając się z fiskusem, każdy z nas może wspomóc dowolną organizację pożytku publicznego przekazując jej 1% swojego podatku dochodowego. Wpisanie KRS wybranej organizacji w odpowiednim miejscu formularza podatkowego jest szlachetnym gestem. Fundacja ENERGA od początku swego istnienia zachęca pracowników Grupy ENERGA do korzystania z tej formy niesienia pomocy. Od 13 września 2011 roku nasza Fundacja również posiada status OPP i na jej konto można przekazać 1% podatku.

Wszyscy działający w Fundacji ENERGA czują odpowiedzialność wobec Fundatora oraz wszystkich, którzy nam zaufali. Staramy się bardzo, aby każdy kolejny dzień był wypełniony garścią dobrych gestów, zwykłych ciepłych słów i oczywiście uśmiechem, który można przesłać nawet przez telefon.

Jeśli chcieliby Państwo podzielić się z nami wiedzą o czyimś cierpieniu, podesłać nam pomysł na jakiś rodzaj pomocy lub ocenić nasze działania, zachęcamy do skorzystania z adresu: fundacja@energa.pl

 


Będziemy wdzięczni za wszelkie refleksje na temat naszego działania.

Fundacja ENERGA
tel.  0 58 771 85 41
 e-mail: fundacja@energa.pl


 

Podstawowe dane

KRS 0000326853 NIP: 957-10-18-110 Regon 220771939 nr r-ku bankowego: Bank Polska Kasa Opieki SA w Warszawie Nr konta: 10 1240 6292 1111 0010 2398 7806

więcej…

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.