Wersja do druku

Fundacja ENERGA

 

Fundacja ENERGA została powołana do życia w kwietniu 2009 roku decyzją Fundatora, którym jest Zarząd ENERGA SA. Naszym celem jest niesienie pomocy.


Przede wszystkim staramy się otaczać opieką chore dzieci. Wspieramy również ich opiekunów, placówki i instytucje działające na rzecz dzieci. Zdarza się, że nieszczęście dotyka pracowników naszej Grupy, a bardzo nam zależy, aby pracownicy Grupy Energa wiedzieli, że pomocy zawsze mogą szukać również w Fundacji ENERGA.

Aktualnie realizujemy VI edycję programu „Pomagaj z ENERGĄ”. Program cieszy się nieustającym zainteresowaniem pracowników Grupy Energa. W tegorocznej edycji udział wzięły 22 Spółki a 5 250 pracowników oddało swoje głosy na organizacje pożytku publicznego oraz ich konkretnych podopiecznych. Dzięki Państwa aktywności nasza pomoc w kwocie 527 600,- zł dotrze do 67 organizacji zabezpieczających potrzeby tysięcy potrzebujących.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej na temat Programu prosimy o kontakt z biurem Fundacji ENERGA - fundacja@energa.pl.

W wyniku zaangażowania pracowników w ramach sześciu edycji naszego wspólnego programu wsparliśmy ponad 300 organizacji na łączna kwotę ponad 4 000 000 zł.

 

Fundacja ENERGA Organizacją Pożytku Publicznego

Rozliczając się z fiskusem, każdy z nas może wspomóc dowolną organizację pożytku publicznego przekazując jej 1% swojego podatku dochodowego. Wpisanie KRS wybranej organizacji w odpowiednim miejscu formularza podatkowego jest szlachetnym gestem. Fundacja ENERGA od początku swego istnienia zachęca pracowników Grupy ENERGA do korzystania z tej formy niesienia pomocy. Od 13 września 2011 roku również nasza Fundacja posiada status OPP i na jej konto można przekazać 1% swojego podatku. Rozumiemy, że każdy z Państwa może posiadać swoje osobiste zobowiązania. Gorąco apelujemy do wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, na jaki cel przeznaczyć tym razem 1% swojego podatku: zaufajcie Państwo Fundacji ENERGA.

W ciągu pięciu lat naszej działalności swoje wsparcie skierowaliśmy do tysięcy beneficjentów.

Czujemy wielką odpowiedzialność  wobec Fundatora i wobec wszystkich, którzy nam zaufali. Staramy się bardzo, aby każdy dzień wypełniony był życzliwością i troską o tych, których spotykamy na swojej drodze.

Jeśli chcieliby Państwo podzielić się z nami wiedzą o czyimś cierpieniu, podesłać nam pomysł na jakiś rodzaj pomocy lub ocenić nasze działania, zachęcamy do skorzystania z adresu: fundacja@energa.pl .

 

Wysoko cenimy sobie każdą Państwa opinię i będziemy wdzięczni za wszelkie refleksje na temat naszego działania.

                                          Fundacja ENERGA
tel.  0 58 771 85 41
e-mail: fundacja@energa.pl


 

Podstawowe dane

KRS 0000326853 NIP: 957-10-18-110 Regon 220771939 nr r-ku bankowego: Bank Polska Kasa Opieki SA w Warszawie Nr konta: 10 1240 6292 1111 0010 2398 7806

więcej…

Pomóż nam udoskonalić nowy serwis Grupy ENERGI i zgłoś swoją opinię!

Panel opinii o serwisie służy przekazywaniu uwag do serwisu.
Na opinie nie odpowiadamy.
Aby skontaktować się z nami w innej sprawie wypełnij formularz kontaktowy.